Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube

PROGLAS OPOZICIONIH STRANAKA I POKRETA NA NIVOU GRADA VRANjA

Objavljeno u Politika

Objavljeno June 01, 2018 Nema komentara

PROGLAS OPOZICIONIH STRANAKA I POKRETA NA NIVOU GRADA VRANjA. Srpska napredna stranka i njeni sateliti privode kraju drugu godinu apsolutne vlasti na nivou grada, konačno „upodobljene“ sa republičkom vlašću aprila 2016. godine. Polovina njihovog mandata je prošla a da mi, građani Vranja, nismo videli ispunjenje nijednog obećanja datog od strane SNS u predizbornoj kampanji. Nade građana Vranja su izneverene, a u „zlatno doba“ u „obećanoj zemlji“ na jugu Srbije više niko ne veruje. Dve godine bez komunalnog programa, bez i jedne novouređene ulice, bez i jednog novog investitora, bez porasta zarada i standarda Vranjanaca, bez pozitivnog finansijskog efekta „upodobljavanja“ lokalne sa republičkom vlašću, bez završavanja projekata za koje su već obezbeđena finansijska sredstva, bez rešavanja čak i onih problema za koje nisu potrebna nikakva finansijska sredstva … Umesto rešavanja makar jednog problema, Vranjanci su dobili:- nezapamćeno stranačko zapošljavanje i otpuštanje starih, iskusnih, ali nepodobnih službenika u javnom sektoru grada;- najogoljeniji nepotizam, zapošljavanje članova porodica prvaka SNS, njihovih kumova, rođaka i prijatelja;- poskupljenje vode, poreza, parkiranja i uvođenje novih taksi;- brutalno rušenje kioska čiji vlasnici nisu bliski SNS-u;- progon nezavisnih medija, opozicije i kritički nastrojenih istaknutih pojedinaca, uz istovremeno dodeljivanje basnoslovnih sredstava iz budžeta grada podobnim „medijima“ u vlasništvu stranačkih prvaka SNS, na nameštenim konkursima;- urušavanje kulture i tradicije, poveravanjem ovih delatnosti krajnje nekompetentnim partijskim vojnicima;- propadanje imovine grada usled neodržavanja i ruženje lica grada montiranjem mermernog mobilijara na šetalištu popločanom kockom;- čopore pasa lutalica koji napadaju i decu i odrasle;- neispunjavanje najglasnijeg predizbornog obećanja SNS o svrgavanju s vlasti SPS i vraćanja ove stranke u gradsku vlast i pored toga što SNS, sa satelitima, ima apsolutnu većinu u gradskoj Skupštini;Dragi sugrađani, sagledavši sve ove negativne okolnosti, stranke i pokreti koji deluju kao opozicija aktuelnoj gradskoj vlasti: Demokratska stranka, Dosta je bilo, Dveri, Narodna stranka, Pokret slobodnih građana i Socijaldemokratska stranka, odlučili su da ujedinjeno nastupaju u kritici aktuelne vlasti, iznose predloge za rešavanje rastućih problema naših sugrađana, probiju medijsku blokadu kako bi pokazali da postoje alternative ovakvoj vlasti a sve građane Vranja, uključujući i članove i simpatizere SNS i SPS, oslobodili straha od iznošenja mišljenja i političkog delovanja. Ipak, sve ono neće biti dovoljno da preokrenemo očajno stanje u kojem se naš grad nalazi, bez vaše pomoći. Znamo da znate da je ovo najneuspešnija lokalna vlast u istoriji višestranačja u našem gradu. Znamo da znate da ovo nije i ne može biti, najbolje što mi, građani Vranja, možemo. Znamo da znate da ovaj grad ima bolje ljude i da može mnogo bolje! Pridružite nam se i zajedno ćemo se izboriti za naš grad,navodi se u Proglasu opozicionih stranaka u Vranju.

Nema komentara

Trenutno nema komentara u vezi PROGLAS OPOZICIONIH STRANAKA I POKRETA NA NIVOU GRADA VRANjA. Možda želite da dodate Vaš komentar ?

Ostavite komentar