Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube

Otvoren festival ,,Zlatni puž 2018.”

Objavljeno u Kultura

Objavljeno August 10, 2018 Nema komentara

U Galeriji Narodnog muzeja zamenik gradonačelnika Nenad Antić zvanično je otvorio festival ,,Zlatni puž 2018.”- 12. Internacionalnu dečju radionicu animiranog filma, pohvalivši rad JU ,,ŠAF”.  ,,Organizacijom ovakvog festivala ova javna ustanova na jedan veoma lep način promoviše naš grad i državu. Radionica okupljanja veliki broj dece iz različitih zemalja, socijalnih i društvenih miljea i ima za  cilj razmenu iskustava i podsticaj  kreativnosti i stvaralaštva. Želim vam da se narednih pet dana lepo družite, uživate i stvarate, a lokalna samouprava će uvek podržati ovakve projekate“, istakao je Antić. Na svečanosti su prikazani filmovi sa prethodnih radionica, kao i dva najuspešnija filma iz prošlogodišnje produkcije ŠAF-a. Prisutnima se  obratio i Miroslav Đerić, direktor JU ,,ŠAF” poželevši  doborodošlicu svim gostima i učesnicima. ,,Pred nama je pet dana druženja, kreativnosti, stvaranja, animiranja, snimanja. Zajedno ćemo uraditi tri animirana filma u tri različite tehnike i jedan dokumentarni, koji će gledaocima dočarati atmosferu koja će ovde vladati tokom trajanja radionice. Potrudićemo se da budemo dobri domaćini, da atmosfera bude prijatna, a druženje jedinstveno, zabavno, kreativno i inspirativno. Upoznaćete naš grad,  spomenike, kulturu, muziku, ali i nove drugare i mlade umetnike”, rekao je Đerić. Svečanosti je prisustvovala i gradska većnica Zorica Jović. Ovu radionicu organizuje JU ,,ŠAF” uz podršku lokalne samouprave Grada Vranja  i Ministarstva kulture Republike Srbije.

Nema komentara

Trenutno nema komentara u vezi Otvoren festival ,,Zlatni puž 2018.”. Možda želite da dodate Vaš komentar ?

Ostavite komentar