Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube

Zamenica gradonačelnika Zorica Jović otvorila 14. Internacionalnu radionicu animiranog filma ,,Zlatni puž 2022

Objavljeno u Društvo

Objavljeno August 09, 2022 Nema komentara

’Zamenica gradonačelnika Zorica Jović otvorila je 14. Internacionalnu radionicu animiranog filma ,,Zlatni puž 2022’. Pozdravljajući prisutne gostima i učesnicima radionice poželela je dobrodošlicu u naš grad, puno uspeha i kreativnosti u radu. Ona je podsetila da u okviru festivala ,,Zlatni puž” vranjski Šaf bijenalno organizuje dve manifestacije, Svetski festival animiranog filma i Internacionalnu radionicu animiranog filma. ,,Na taj način održava ne samo kontinuitet festivala, već i kvalitet, jer činjenice govore da se vranjski Šaf veoma visoko kotira na globalnoj mapi festivala koji se bave stvaralaštvom dece i mladih. Raduje me činjenica da će do 14. avgusta naš grad biti prestonica dečjih animiranih filmova, sa internacionalno priznatim stručnjacima u svetu animacije. Raduje me i saznanje da će deca i mladi iz različitih zemalja, socijalnog i društvenog okruženja zajedno stvarati, razmenjivati iskustva i razvijati svoju kreativnost. Posebno zadovoljstvo svima nama ovog puta je što će učesnici radionice prisustvovati i obeležavanju velikog jubileja – tridest pete godišnjice Škole animiranog filma. Verujem da će Vranje, kao grad sa bogatim istorijskim i kulturnim nasleđem biti inspirativno za sve učesnike festivala. A lokalna samouprava, na čelu sa gradonačelnikom dr Slobodanom Milenkovićem, nastaviće da pruža podršku ŠAF-u u svakom smislu te reči’’, istakla je zamenica gradonačelnika Zorica Jović.  Na otvaranju manifestacije govorila je Jasmina Stojanović, direktorka JU Škola amnimiranog filma. Ona se zahvalila svima koji su zaslužni za kontinuitet u održavanju festivala, a to su osnivači Miroslav Simonović i dr Vukašin Antić, rukovodstvo grada, ustanove kulture i naravno republičko Ministarstvo kulture i informisanja. ,,I ove, kao i svih prethodnih godina, naša ideja bila je da ugostimo velika imena iz sveta animacije kako bi smo deci, učesnicima  radionice, pružili priliku da uče od najboljih. Uspeli smo u tome,naravno. Radujemo se što ćemo u narednim danima u našim učionicama slušati melodičan italijanski jezik, čuti priče iz daleke Indije i družiti se sa decom i kolegama iz Bosne i Hercegovine, Čačka i Bosilegrada. Dešavaće se jedna velika razmena profesionalnih i životnih iskustava i stvoriti značajna prijateljstva i uspomene’’, istakla je direktorka Stojanović. Na svečanom otvaranju u ime ovogodišnjih voditelja radionica obratio se i animator iz Indije, Nitin Donde, a posetioci su bili u prilici da vide i nekoliko odabranih filmova sa prethodnih radionica, kao i animirani pozdrav od kolega iz Rusije koji su bili sprečeni da dođu. Obzirom da se 14. Internacionalna radionica održava u godini jubileja, motiv za animirane filmove ovog puta biće broj 35, kao brojanje, odbrojavanje, proslava, žurka, rođendan. I ove godine pokrovitelji festivala su Grad Vranje i republičko Ministarstvo kulture i informisanja.

Nema komentara

Trenutno nema komentara u vezi Zamenica gradonačelnika Zorica Jović otvorila 14. Internacionalnu radionicu animiranog filma ,,Zlatni puž 2022. Možda želite da dodate Vaš komentar ?

Ostavite komentar